Rekrutacja

Grupa docelowa:

Wsparcie udzielane w projekcie kierowane jest do mieszkańców województwa dolnośląskiego.

Planuje się objąć wsparciem 130 uczestników projektu w tym min. 84 kobiety, w podziale:

-60 osób z niepełnosprawnościami, wymagających wsparcia w codziennym

funkcjonowaniu oraz ich 50 opiekunów faktycznych (w rozumieniu Wytycznych EFS Plus w

regionalnych programach na lata 2021–2027) [Liczba opiekunów faktycznych jest mniejsza niż osób z niepełnosprawnościami, ponieważ część osób z niepełnosprawnościami jest samotna i może nie posiadać opiekunów faktycznych]

-20 Asystentów osobistych osoby z niepełnosprawnościami [AOON]

Wszyscy uczestnicy projektu będą osobami zamieszkującymi w rozumieniu Kodeksu Cywilnego obszar województwa dolnośląskiego

ETAPY:

I.Opracowanie dokumentów rekrutacyjnych oraz zamieszczenie ich na stronie internetowej (zgodna min. z WCAG 2.1). i udostępnienie w biurze projektu, w sieci współpracy, punktach kontaktowych.

II. Akcja informacyjna z uwzględnieniem zróżnicowanych metod i kanałów komunikacyjnych (spotkania rekrutacyjne, sieć współpracy, ogłoszenia, marketing szeptany, media społecznościowe i tradycyjne etc.). Działania będą miał na celu zachęcenie grupy docelowej do udziału w projekcie oraz niwelowanie barier.

III. Przyjmowanie formularzy rekrutacyjnych w formie papierowej w biurze projektu i punktach kontaktowych lub w formie elektronicznej. Zgłoszenia przyjmowane zróżnicowanymi kanałami, m.in. osobiście, pocztą, kurierem, elektronicznie (w sytuacji gdy dana os. z przyczyn obiektywnych nie będzie mogła skorzystać z tych kanałów będzie możliwość skorzystania z asystentury w tym zakresie zorganizowanej w ramach zasobów partnerstwa, np. pomoc AOON w wypełnieniu, przyjazd do miejsca zamieszkania, etc.)

IV. Ocena formularzy rekrutacyjnych obejmującą:

• ocenę formalną – weryfikacja kryteriów formalnych w zakresie przynależności do grupy docelowej

• przyznanie dodatkowych punktów (po 1 pkt. za przynależność do każdej z wymienionych grup) dla osób:

a)o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności;

b)z niepełnosprawnością sprzężoną;

c)z chorobami psychicznymi;

d)z niepełnosprawnością intelektualną;

e)z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (ICD10);

f)korzystające z programu Fundusze Europejskie Pomoc Żywnościowa (FE PŻ);

g)zamieszkujące samotnie.

Powyższe punkty będą decydować o miejscu na liście rankingowej oraz liście rezerwowej i pozwolą

na zapewnienie pierwszeństwa udziału w projekcie osób w niekorzystnej sytuacji.

V. Wybór osoby z niepełnosprawnością z największą liczbą punktów (opiekun faktyczny danej osoby z niepełnosprawnością będzie wskazywany w formularzu rekrutacyjnym i zostanie automatycznie zakwalifikowany do projektu).

VI. Wybór Asystentów osobistych osoby z niepełnosprawnościami -kryteria dotyczące wyboru zostaną określone dopiero na podstawie diagnozy potrzeb uczestników projektu.

Ponadto osoba z niepełnosprawnością będzie miała prawo wskazania asystenta [AOON]. Zakwalifikowanie asystentów osobistych osoby z niepełnosprawnościami pod warunkiem pozytywnej weryfikacji.  Spełnienie kryteriów będzie potwierdzane zaświadczeniem/orzeczeniem/innym dokumentem wystawionym przez właściwy podmiot, a jeżeli to niemożliwe – oświadczeniem. W wypadku problemów z rekrutacją planujemy zintensyfikowane działania informacyjne/promocyjne oraz dodatkowy nabór.

Uczestnicy Projektu będą zobowiązani do przekazania informacji na temat ich sytuacji po opuszczeniu projektu.

Ogłoszenia o rekrutacji, terminy i inne aktualności zawiązane z rekrutacją będą na bieżąco zamieszczane w zakładce AKTUALNOŚCI

Skip to content